Ekonomi

Emeklilere 2 yeni formül: Bayram ikramiyesi artışı ve indirimli kart hamlesi

Yaklaşan dini bayramlar öncesinde binlerce emekli ikramiye ödeme tarihlerine odaklanmış durumda. SSKVe BAĞKURek emeklilik yüzde 5artırarak yüzde 42,6Artıştan sonra en düşük emekli maaşı 7 bin 500 liradan 10 bin liraya çıkarıldı.Bu yıl emeklilere yönelik yeni hizmetlerin başlatılması bekleniyor.

Emekli bayram ikramiyesine artış iddiası

2023yıl 29Ekim ayında Cumhuriyet yüz . Emeklilere yıl boyunca bir defaya mahsus hibe 5 bin TL‘ Bonusundan, çalışan ve çalışmayan tüm emekliler fayda sağlamıştı. Edinilen bilginin bir adım önünde Ramazan ve Kurban BayramıEmeklilik ikramiyesi için atılacak.

Türkiye Gazetesi’‘nin haberine göre hükümetin bu konuda değerli bilgileri var. GündemMaddelerden biri bu konuyla ilgili olacak. 2018‘Ayrıca bin liraolarak ödenmeye başlanan bayram ikramiyesi 2021geçen yıl 1100 lira 2 bin liraya yükselmişti. şu anda 2 bin liraBayram ikramiyesinin artırılması için çalışacakları öğrenildi.

indirim kartı

Ayrıca emeklilerin sosyal faaliyetlere katılımı teşvik edilmektedir. tesiskazandıracak projeler uygulamaBeklemek.

Bu içerikte 65 yaş üstü emekliler içinÖzel kart verilmesi, bu kart sahiplerine hem şehirlerarası otobüs, tren hem de uçak bileti satın alma olanağı tanır. sinema, tiyatroVe müzebeğenmek kültürel faaliyetlerBiletlerde indirim uygulanması planlanıyor.

habergurpinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu