Yaşam

Minik öğrenciler sertifika alarak mezuniyet heyecanını yaşadı

Keçiören Belediyesi bünyesinde hizmet veren Çocuk Eğitim Merkezi’nin (CEM) minik öğrencileri, keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’tan sertifikalarını alarak ilk kez mezun olmanın heyecanını yaşadılar.

2022-2023 eğitim-öğretim yılında Keçiören Belediyesi Çocuk Eğitim Merkezi’nde 10 şubede açılan atölyelerde 4-14 yaş arası yüzlerce öğrenci eğitim gördü. Okul Öncesi, Oyun, Jimnastik-Kick-Boks-Tekvando, Hızlı Okuma-Hafıza Teknikleri, Tasarım, İngilizce, Robotik Kodlama ve Akıl Oyunları atölyelerinde eğitim gören öğrenciler sertifika alarak ilk karne sevincini yaşadılar. . İlçeye bağlı Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika töreninde aileler de çocuklarının ilk mezuniyet heyecanına ortak oldu.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok törende yaptığı konuşmada, “Çocuklarımızı tebrik ediyorum. Yaz okullarımız devam edecek. Çocuklarımızı her alanda yetiştirmeye ve yeteneklerine göre geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz. Çocuklarımız devletimizin mirasçılarıdır. Velilerimizi tebrik eder, tebrik ederiz. Çocuklarımızın ailelerine, ülkemize ve milletimize hayırlı bir nesil olmasını diliyorum.” söz konusu.

En yakın arkadaşlarının çocuklar ve gençler olduğunu kaydeden Altınok, “En yakın arkadaşlarım çocuklar ve gençler. Okulları, parkları geziyorum, her yerde yanlarındayız. Okullara her türlü hizmeti veriyoruz. Bize ne istersen sor. Kütüphaneler, laboratuvarlar, bilgi ve bilim merkezleri değerlidir. Okullarımızın spor alanlarını da biz yapıyoruz. Mahalledeki çocuklar ve gençlerle açılış yapıyoruz. “Belediye başkanını görseniz tanır mısınız?” sorusuna Keçiören’de yüzde 96,5 oranında ‘evet’ yanıtı geldi. Çocuklar dahil herkes bizi tanıyor. Sokaklardayım, ziyafet sofralarında hiç bulunmadım.” dedi.​

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu