Haber

Görücü usulüyle dünyaevine giren çiftin elleri 61 yıldır birbirinden ayrılmadı.

Görücü usulüyle dünyaevine giren çiftin elleri 61 yıldır ayrılmaz.

Mevsimsel aşka rağmen yarım asrı aşkın süredir birlikteler.

Kocaeli’de görücü usulü nikah masasına oturan KOCAELİ – Durdu-Necmettin Esen çifti, 61 yıldır birbirlerine olan aşklarını ve bağlılıklarını kıskanıyorlardı. Birbirlerinin ellerini hiç bırakmayan çiftin gözleri gülüyor.

Kocaeli’nin İzmit ilçesine bağlı Gedikli Köyü’nde yaşayan Durdu ve Necmettin Esen, 61 yıldır el ele tutuşuyor. Görücü usulüyle dünyaevine giren ve birbirlerine büyük bir aşkla bağlanan çift, gece gündüz birlikte. 4 çocuğu olan ve hepsini evlendiren Esen çifti yalnız yaşıyor. Kendi sebze ve meyvelerini bahçeye eken çift, birbirlerinden bir dakika bile ayrı duramaz. Yemekleri ilk günkü gibi taptaze olan Durdu-Necmettin çiftinin yüzü gülüyor.

“Eşim olmadan kalamam”

77 yaşındaki Durdu Esen nasıl evlendiğini anlatarak, “16 yaşında aranjörle evlendim. 4 çocuğumuz var hepsini evlendirdik ve eşimle yalnız yaşıyoruz. evlendik mahcubiyetten kaçtık birbirimizden Sofraya bile oturamıyorduk Şimdi birbirimize destek oluyoruz Çalışıyoruz eskiden ekin orak biçerdik Harman yapardık Yaşardım Ailemle Bolu.Eşim ‘Seni şehre götürüyorum’ diyerek beni köye götürdü. Eşim bana ‘Haydi yavrum İzmit’ dedi. “Duramıyorum. Evde olmadığım zamanlarda beni arıyor. Biber, domates, pırasa ve patlıcan ekeceğim. Her yıl bahçeyi kazıyorum ve sebze ekiyorum.”

“En değerli şey hanımım”

78 yaşındaki Necmettin Esen, “Köyde ömrümüz geçti. 17 yaşında evlendim. Evlendikten sonra askere gittim. Boş duramayız bizim işimiz köyle uğraşmak. Param olsa da kalamam. Akrabalarımla Bolu’ya giderken babam bana kız bulduğunu söyledi. “Kıyasladılar, hoşlandık. O nereye giderse, ben nereye gidersem gideyim birbirimizi buluyoruz. En değerlim eşim. O en önemli şey” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu