Haber

Eşini öldüren ve sosyal medya hesabından ‘gurur duyuyor’ yazan sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis

İddianame tamamlanırken, boşanma sürecindeki karısı Ayşe Korur’u (39) av tüfeğiyle öldüren ve ‘gurur’ duyduğunu sosyal medyada paylaşan Gencay Korur (41) için ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. ÇANAKKALE.

Bayramiç ilçesinde oturan Ayşe Korur, anlaşmazlığa düştüğü 17 yıllık eşi 2 çocuk babası Gencay Korur’u 1 yıl önce terk ederek babasının Ezine ilçesindeki evine dönerek boşanma davası açtı. . Düğünlerde saz çalan Gençay Korur, boşanma davaları devam eden eşiyle geçen yıl 9 Ağustos’ta kayınpederinin evine gitti. Gencay Korur, yanında getirdiği av tüfeğiyle eşini öldürerek kaçtı. Sosyal medya hesabından “Ayşe Korur’un hakkını helal ettim, namusumu temizledim, herkese duyurulacak” yazısını paylaşan, “Güler yüz” ve “Gurur duyuyor” sözlerini paylaşan Gencay Korur yakalandı. , polis ekipleri tarafından İzmir’in Dikili ilçesinde tutuklandı.

TÜFEĞİ BAHÇEDEKİ HURDA ARABAYA GİZLEDİ Tutuklu Gencay Korur hakkında hazırlanan iddianamede savcı, “karısını kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istedi. İddianamedeki ifadesinde; Barışmak için eşinin yanına gittiğini öne süren Gencay Korur, “Eşimle aram açık ve ailesi kalabalık olduğu için tüfekle gittim. Tüfeği hurda arabada kayınvalidemin yanına bıraktım. Olay yeri olan kayınvalidemin evine gittiğimde eşimin dışarıda tek başına oturduğunu gördüm.Gizlendiğim yerde eşimin telefonunu dinlemeye başladım.Eşimin kendisiyle konuştuğundan şüphelendim. bir adam saklandığım yerden tüfeği aldım eşim eve girdikten sonra camdan bakıp 1 el ateş ettim Ayşe’yi çekyatta vurdum hızla olay yerinden ayrıldım ardından izmir yolunu tuttum. Daha sonra polis ekipleri beni İzmir’in Dikili ilçesinde yakaladı” dedi.

Korur, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla ilgili olarak, “Dosya içeriğindeki tüm paylaşımları ben yaptım. Eşimi öldürdüğüme pişmanım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu